cz en
Úprkova 2, 695 01 Hodonín | tel. +420 518 351 051 | úterý - pátek: 9.00 - 17.00 hod, sobota - neděle: 13.00 - 17.00 hod, pondělí: zavřeno

Dny otevřených ateliérů 2018

29. až 30. září

od 10 do 17 hodin

vstup zdarma


 

 

Letos již poosmé mají možnost uměnímilovní lidé z Jihomoravského kraje nahlédnout do ateliérů a dílen svých sousedů výtvarníků. Podívat se na jejich díla i na místa jejich zrodu. Nasát něco ze specifické atmosféry míst prosycených myšlenkami a úvahami nad fenoménem krásy či lidské kreativity. Odpoutat se od každodenních starostí a nechat se unést do světa překvapivých možností, rozličných poselství a subjektivních reflexí světa viditelného i vnitřního.

Návštěvníci budou mít opět možnost přímého kontaktu s výtvarníky. Možnost dozvědět se něco více o výtvarném řemesle i o umění samotném.

Dny otevřených ateliérů jsou široce zaměřeny na celou výtvarnou oblast. Malíři, sochaři, grafici, keramici, kováři, šperkaři, oděvní výtvarníci či mozaikáři otevřou své výtvarné dílny, ateliéry, studia či vystaví své práce v galeriích. Poslední zářijový víkend tak může být příjemným výletem a setkáním s tvořivými lidmi nebo relaxací při vnímání vizuální rozmanitosti děl věhlasných profesionálů či neškolených tvůrců.

Věříme, že i v letošním roce se v našem kraji přihlásí mnoho zajímavých výtvarníků, sdružení a galerií a připojili se tak k Jihočeskému kraji, Vysočině a Dolnímu Rakousku, kde budou také letos ateliéry otevřeny o dalších víkendech v říjnu.

K akci je vydáván informační sešit s podrobnými kontakty na jednotlivé ateliéry a mapkami. Nejaktuálnější informace a změny pak jsou průběžně doplňovány na webových stránkách Galerie výtvarného umění v Hodoníně, která celou akci organizuje.

 


 

 

Informace pro výtvarníky:

 

Galerie vyzývá výtvarníky Jihomoravského kraje k zapojení do projektu Dny otevřených ateliérů.

 

Podmínky:

Zpřístupnění svého ateliéru bezúplatně věřejnosti ve stanovené dny od 10 do 17 hodin (nebo jen jeden den či kratší čas)

Osobní přítomnost v ateliéru

Ateliér ozančit propagačním plakátem "DOA" (dodá pořadatel)

Umožnit pořízení audio či videozáznamu ateliéru zaměstnancům GVU v Hodoníně

 

Více v přihlášce zde /.doc, .pdf/.

 


 

 

Informační sešit

 

Informační tiskovina obsahující mapu a seznam otevřených ateliérů bude k dispozici v Informačních centrech, muzeích a galeriích jihomoravského kraje přibližně od poloiny září a informace budou dále dostupné na internetových stránkách www.porta-culturae.cz, www.gvuhodonín.cz, a na portále www.jizni-morava.cz.

 


 

Zapojené ateliéry a instituce:

 

BLANSKO

   

BRNO-MĚSTO

 

BRNO-VENKOV

 

BŘECLAV

 

HODONÍN

Galerie výtvarného umění v Hodoníně, výstavy: František Chrástek - Fragmenty (fotografie), Lucie Chrástková - Makrosvět (fotografie), výstavní projekt Talenty, 518 351 701, info@gvuhodonin.cz, www.gvuhodonin.cz, Hodonín, Úprkova 2, 48.8556328N, 17.1244347E      

 

VYŠKOV

 

ZNOJMO